KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13762036
nr 1376 2036
Gotthard Lundquist
(1908-1988), Sverige
Oljemålning, Utsikt mot Årstabron. Signerad, daterad 1962. Olja på pannå, 60x121 cm, yttermått inklusive ram: 68x128 cm
Gotthard Lundquist, född i Uppsala 1908, död 1988, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
måndag 1 februari 2021
kl 19:14:35
300 kr
350 kr
700 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
Gotthard Lundquist
Läs mer om Gotthard Lundquist